אם אתם ילדי או צאצאי ילדי פולין, נוכל לסייע לכם לקבל אזרחות פולנית ופספורט אירופאי שיקנה לכם ולילדכם הרבה זכויות באירופה וברחבי העולם. לאחר מפגש ראשוני במשרדינו, אנו נוכל לדעת על פי קריטריונים שונים את מידת ההתאמה להוצאת הדרכון, במידה ואתם מתאימים.

  1. זכאים לאזרחות פולנית ולדרכון פולני ילידי פולין (לרבות אלה שחיו בטריטוריות אוקראינה, בלארוס וליטא אשר היו בשליטת פולין בין שתי מלחמות העולם).

2. הזכאות עוברת גם לצאצאי ילידי פולין וצאצאיהם ללא הגבלת דורות, בין שנולדו בפולין ובין שנולדו בישראל או במקום אחר. בין הזכאים נמנים למשל גם ילידי ארה”ב ודרום אמריקה אשר אבותיהם היגרו לשם בשנות העשרים והשלושים של המאה שעברה.

3. זכאות הצאצאים לאזרחות פולנית אינה תלויה בהיותו בחיים של מי שהיה יליד פולין

4. על-פי החוק הפולני משנת 1920 שהיה בתוקף עד ינואר 1951, עלולות להיווצר נסיבות בהן מאבד האזרח הפולני את אזרחותו. בבקשה לקבלת אזרחות, יש אם-כך להסתמך על חקיקה ספציפית רלוונטית המעגנת את שימור האזרחות הפולנית.

5. מענה חיובי לבקשת ההתאזרחות אינו תלויה בידיעת השפה הפולנית או הכרתה לעומק של התרבות הפולנית.

6. איתור תעודת לידה פולנית אינו תנאי לאישור האזרחות. כאשר לא נמצאת תעודת-לידה ניתן להסתמך על מסמכים אחרים המתעדים את המוצא הפולני. איתור המסמכים מתבצע בארכיבים בפולין ובישראל.

7. הדין הפולני מאפשר קבלת אזרחות במושלי המחוז השונים או מנשיא פולין. יש לשים לב כי אזרחות המוענקת על-ידי נשיא פולין. יש לשים לב כי אזרחות המוענקת על-ידי נשיא פולין אינה עוברת לצאצאים ולכן הינה חסרת תועלת ברוב המקרים.
 

8. לאחר אישור האזרחות הפולנית זכאי המבקש להוציא דרכון פולני. דרכון זה יכול לשמש את המחזיק בו בכל מדינות האיחוד האירופי. הדרכון תקף ל-10 שנים לבגיר וחמש שנים לילד. לאחר מכן יש לחדשו בשגרירות.

לתיאום פגישת ייעוץ חינם במשרדנו לחצו כאן

שיתוף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
סגירת תפריט