דרכון אירופאי, כך מסתבר, נחשב לאחד המבוקשים ביותר בעולם כולו. מלבד הזכות להתגורר בכל אחת מ 28 המדינות חברות האיחוד ביבשת, ניתנת לבעלי אזרחות אירופאית, גם האפשרות לעבוד שם, ללא צורך באשרות נוספות, ואפילו ללמוד ברוב המדינות החברות, בתשלום מינימאלי ולעיתים אף ללא תשלום כלל. ישנן אף מדינות, כגון גרמניה והולנד, שמשלמות דמי מחיה לסטודנטים בזמן לימודיהם. מי שמחזיק ברשותו דרכון אירופאי, מקנה את הזכות העתידית לדרכון כזה, גם לילדיו.

רמת חיים מהגבוהות בעולם

יש לזכור שרמת החיים ברוב מדינות אירופה, ובמיוחד במדינות מערב היבשת, נחשבת לגבוהה ביותר. כך בין היתר, שיעור האבטלה במרבית המדינות (למעט ספרד) נמוך באופן משמעותי, משיעור האבטלה בישראל, וכן, השכר הממוצע, ושכר המינימום גבוהים באופן ניכר מאלו שבישראל, לעיתים בהפרשים של מאות אחוזים. זאת ועוד, כמחזיקי דרכון אירופאי תוכלו אפילו לרכוש נכסי נדל”ן באירופה. מעבר ליתרונות בולטים אלו, יש להזכיר שהמצב הביטחוני באירופה, נחשב עדיין, ליציב ורגוע הרבה יותר מאשר המצב הביטחוני בישראל. מי מכם שביקר לאחרונה באחת ממדינות האיחוד האירופי, ראה וודאי את ההבדל בתור הנפרד בכניסה למדינה, וביחס, שאליו זוכים מחזיקי דרכון אירופאי, לעומת אלה שנכנסים אל אחת ממדינות האיחוד עם דרכון זר (שלא לומר דרכון ישראלי). מובן שגם התנועה בין מדינות המשתייכות לאיחוד, הינה חלקה, ללא מגבלות, וללא תשלומי מכס.

המרוץ אחר הדרכון

יש להבין, שגם אם יש לכם את הזכות להוציא דרכון אירופאי, הרי שבמרבית המקרים, זכות זו הינה בעלת פג תוקף, ועל כן, עבור אלו מכם שיהיו מעוניינים בדרכון אירופאי, מומלץ שלא להתמהמה בתהליך הבירור, שעלול להיות מורכב, ולקחת זמן לא מבוטל. כמו כן, חשוב לדעת שתהליך קבלת האזרחות שונה ממדינה למדינה באיחוד, וברוב המקרים, תיאלצו לשכור את שירותיו של עו”ד המתמחה בתחום זה, בהתאם למדינה אליה תפנו את הבקשה. כמובן שנדרשת גם סבלנות לתהליך קבלת האזרחות כולו.

שיתוף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
סגירת תפריט